Skip to content

Getback

ODSZKODOWANIE ZAOBLIGACJE GETBACK

Uzyskaj odszkodowanie finansowe za niezgodne z prawem działania podmiotów oferujących obligacje GetBack w stosunku do konsumentów.

01Ryzyko

Wprowadzenie błędu konsumentów odnosnie ryzyka zakupu obligacji GetBack stanowi podstawę do uzyskania odszkodowania finansowego.

02Praktyka

Odszkodowanie finansowe można uzyskać od dystrybutorów, którzy niedostatecznie informowali konsumentów o konsekwencjach zakupu obligacji GetBack.

03Strata

Jeżeli w wyniku inwestycji w obligacje GetBack wynikła u Ciebie strata, możesz dochodzić z nami odzyskania swojego wkładu na drodze polubownej i sądowej.

04Pośrednicy

Pomożemy Ci odzyskać pieniądze utracone w ramach obligacji GetBack zakupionych od banków i instytucji finansowych.

Formularz kontaktowy

Potrzebujesz pomocy lub bezpłatnej analizy Twojej sprawy? 
Napisz do nas już teraz poprzez formularz kontaktowy.

Odszkodowanie za obligacje GetBack

Afera GetBack to jedna z najgłośniejszych afer ostatnich lat na polskim rynku finansowym. Jest to firma windykacyjna, która oferowała obligacje korporacyjne przez bezpośredni, a także pośredni sposób za pomocą banków i innych instytucji takich jak domy maklerskie. Odbiorcami oferty byli przede wszystkim konsumenci, a problem pojawił się, gdy na światło dzienne wyszła prawda, która pokazała, że dystrybutorzy wprowadzali swoich klientów w błąd podczas sprzedaży produktu. Łamali zasady rynku finansowego i przepisy o ochronie konsumentów.

Afera GetBack

Kluczowym aspektem ustalenia odpowiedzialności odszkodowawczej banków i innych instytucji finansowych jest ujawnienie w prowadzonych sprawach stosowanie niedozwolonych praktyk, które mówią o niedopasowaniu obligacji do potrzeb klientów, a także nie wykonanie obowiązku poinformowania klienta odnośnie występującego ryzyka inwestycji w obligacjach. Dość często doradcy banków i innych instytucji finansowych wprowadzali osobę zainteresowaną produktem w błąd porównując ryzyko obligacji do ryzyka depozytów terminowych.

Odszkodowanie finansowe w sprawie GetBack dotyczy zakupionych obligacji za pośrednictwem dystrybutorów m.in. banków, domów maklerskich i innych instytucji finansowych. Jednak o odszkodowanie nie może ubiegać się podmiot, który zakupił obligacje bezpośrednio w GetBack oraz inwestorzy, którzy mają doświadczenie oraz samodzielnie poruszają się na rynku inwestycyjnym.

Instytucje oraz konsumenci, którzy nabyli obligacje GetBack bezpośrednio od tej firmy windykacyjnej są w bardzo trudnej sytuacji, ponieważ GetBack przechodzi proces restrukturyzacji, a w dniu 24 lutego 2020 roku wykonał się prawomocny układ z wierzycielami. W związku więc, z tą sytuacją otrzymają oni tylko 25% wartości nominalnej obligacji, a ich spłata rozłożona jest na 8 lat.

GetBack jak odzyskać pieniądze

Nasza kancelaria świadczy pomoc prawną w sprawach dotyczących odszkodowania GetBack przeciwko bankom i innym instytucją finansowym, które pośredniczyły w sprzedaży obligacji. Tworzymy powództwa naszych Klientów oparte na zarzutach naruszenia norm ustawy o przeciwdziałaniu nieuczciwym praktykom rynkowym, ochrony konsumenta i innych aktów prawnych dla wymienionych powyżej podmiotów  dokonujących nieuczciwych działań.

Postępowanie przeciwko dystrybutorom sprzedającymi obligacje GetBack nasza firma zaczyna od wystosowania pisma polubownego, które obejmuje reklamację w której skład wchodzi element żądania zapłaty odszkodowania za kwotę nabycia obligacji odpowiadającej nominalnej kwocie. Jeśli bank bądź inna instytucja finansowa udzieli odmownej odpowiedzi bądź upłynie określony termin wnosimy powództwo o dokonanie zapłaty odszkodowania za szkody wyrządzone przez te przedmioty wykonując nieuczciwe praktyki rynkowe, obrotu papierami wartościowymi, prawa bankowego oraz w związku z licznymi uchybieniami prawnymi dotyczących missellingu i innych.

Wytoczenie powództwa przeciwko pośrednikowi sprzedającemu obligacje firmy GetBack na dzień dzisiejszy to najbardziej pewna droga do odzyskania zainwestowanych pieniędzy przez konsumenta.

Nie mamy żadnych wątpliwości co do braku podjęcia  działań prawnych w związku z odzyskaniem zainwestowanych środków. Jeśli klient, który nabył obligacje nie wystąpi o odszkodowanie dużym prawdopodobieństwem jest utrata większej części. Według aktualnych informacji aż 75% wartości obligacji nie zostanie spełnionych. Urzeczywistnione wydaję się także, że pomimo zawarcia ewentualnego układu z GetBack firma ta może się nie wywiązać z warunków. W praktyce będzie to oznaczać jeszcze większe straty.

O odszkodowanie można ubiegać się z pomocą Kancelarii NiK przesyłając dokumenty do analizy, w których znajdzie się umowa nabycia wraz z dokumentami towarzyszącymi, informacja dotycząca doświadczenia inwestycyjnego Klienta poparta oceną Mifid, arkuszem inwestycyjnym albo oceną adekwatności i odpowiedniości produktu. Następnie szczegółowy wynik analizy zostaje przesłany do Klienta. Po zapoznaniu się z ofertą następuję zawarcie umowy współpracy pomiędzy osobą zainteresowaną, a kancelarią. Kolejnym krokiem jest dostarczenie wszystkich potrzebnych dokumentów do kancelarii. Kancelaria przydziela Mecenasa, który osobiście zajmuje się sprawą danego klienta poprzez przygotowanie wezwania do zapłaty. Jeśli takie rozwiązanie nie przyniesie oczekiwanych rezultatów przydzielona osoba kieruje sprawę na drogę sądową i zajmuje się całym procesem informując o przebiegu sprawy Klienta.

Jakie koszty ponosi klient zawierając umowę współpracy z kancelarią? Jest to prowizja succes fee czyli w zależności od wysokości roszczenia będzie się ona mieściła w przedziale 15-25 % albo zostaną przedstawione inne indywidualne warunki. Klient, również będzie musiał opłacić opłatę przygotowawczą, która mieści się w granicach od 0 do 10 000 złotych. W przypadku wygranej sprawy sądowej koszty zwracane przez Klienta kancelarii to koszty sądowe wynoszące 5% kwoty wnioskowanej nie więcej niż 1000 złotych oraz koszt pełnomocnictwa sądowego 17 złotych.

Nasza Kancelaria NiK już od wielu lat reprezentuje konsumentów w sporach z profesjonalistami takich jak: banki, domy maklerskie, towarzystwa ubezpieczeniowe, fundusze inwestycyjne, zakłady przemysłowe czy skarb państwa. Nasi pracownicy posiadają wieloletnie doświadczenie oraz wiedze prawną w sprawach, w których występuje naruszenie ochrony konsumenta, konkurencji, prawa bankowego i dokonanie nieuczciwych praktyk rynkowych.

Wszystkie osoby, które są obligatariuszami GetBack zainteresowanych odzyskaniem swoich pieniędzy zapraszamy do kontaktu z nami poprzez formularz zgłoszeniowy.