Skip to content

Polisolokaty

ZWROT OPŁATY Z LIKWIDACJIPOLISOLOKATY

Twoja umowa zawiera klauzule niedozwolone wskutek czego straciłeś pieniądze? Razem z nami unieważnisz umowę i odzyskasz wszystkie stracone pieniądze.

01Unieważnienie

Twoja zawiera klauzule niedozwolone w skutek czego straciłeś pieniądze? Razem z nami unieważnisz umowę i odzyskasz wszystkie stracone pieniądze.

02Zwrot

Jeżeli Twoja polisolokata została już zlikwidowana, a Ciebie obciążono kosztami jej likwidacji, pomożemy Ci odzyskać utracone pieniądze.

03Likwidacja

Potrzebujesz pomocy przy zamknięciu polisolokaty? W Kancelarii NiK pomożemy Ci uniknąć opłaty likwidacyjnej.

Formularz kontaktowy

Potrzebujesz pomocy lub bezpłatnej analizy Twojej sprawy? 
Napisz do nas już teraz poprzez formularz kontaktowy.

Polisolokaty. Czym jest, jak działa polisolokata i jak odzyskać pieniądze

Warto jeszcze przed przejściem do wątku związanego ze zwrotem z polisolokaty dokładnie przyjrzeć się jej definicji. W największym możliwym uproszczeniu jest to umowa ubezpieczenia na życie i dożycie podpisana przez osobę zainteresowaną z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym. Koniecznie trzeba jednak zaznaczyć, że dokument łączy w sobie aż dwie istotne kwestie. Dotyczą one bowiem zarówno ubezpieczenia na życie, jak i elementów charakterystycznych dla umów związanych z inwestowaniem kapitału. Klienci będący w posiadaniu wspomnianej polisolokaty są zobowiązani do regularnego wpłacania ustalonej kwoty pieniężnej, która później jest zainwestowana.

Na czym polega polisolokata?

Zgodnie z założeniem tego instrumentu finansowego klient może po określonym czasie, który został ustalony w umowie, wypłacić pieniądze powiększone o ewentualny zysk. Warto mieć świadomość, że odzyskanie pieniędzy z omawianych polisolokat jest zdecydowanie trudniejszym zadaniem niż mogłoby się wydawać. Jak wiadomo umowy z ubezpieczycielami zawsze są obarczone opłatami dotyczącymi zapewnienia usługi czy prowizjami. Ponadto instytucje finansowe zastrzegają sobie w umowach opłaty za przedterminowe rozwiązanie. Zwrot z polisolokaty polega bowiem nie tylko na odzyskaniu wpłaconych pieniędzy, ale również anulowaniu wszystkich kosztów związanych z rezygnacją z tego instrumentu finansowego przed oficjalną datą zakończenia się usługi.

Unieważnienie polisolokaty

Kiedy można zatem ubiegać się o zwrot z opłaty likwidacyjnej?

Oczywiście odzyskanie pieniędzy z polisolokaty jest zarówno skomplikowanym, jak i trudnym do samodzielnego przeprowadzenia procesem. Osoba zainteresowana zwrotem opłat musi bowiem dochodzić swoich praw przed sądem. Bardzo dobrą informacją jest jednak fakt, że każdy klient, który podpisał umowę z instytucją finansową na życie z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym, ma prawo ubiegać się o zwrot pieniędzy z polisolotakty.

Można zaobserwować, że z roku na rok coraz więcej osób, na które ubezpieczyciel nałożył karę w postaci opłaty likwidacyjnej ubiega się o zwrot. Warto zaznaczyć, że bardzo często umowa jest skonstruowana w taki sposób, że opłata likwidacyjna wynosi kilkadziesiąt procent zainwestowanych pieniędzy. Zdarzają się oczywiście przypadki, w których kwota dochodzi do 100%. Oczywiście zdecydowana większość osób nie zdaje sobie sprawy, że jest to bezprawne działanie i nie podejmuje decyzji o rozwiązaniu umowy z ubezpieczycielem. W sytuacji, gdy doszłoby do zerwania umowy z instytucją finansową, możliwe jest wywalczenie opłaty likwidacyjnej w sądzie.

W jaki sposób możliwe jest odzyskanie pieniędzy z polisolokaty?

Każda osoba, która planuje odzyskać pieniądze z omawianego instrumentu finansowego powinna najpierw bardzo dokładnie zastanowić się czy w ogóle będzie to możliwe. Oczywiście nie można zrażać się informacjami uzyskanymi od ubezpieczycieli, którzy zawsze będą bronić swojej racji. Jak wiadomo celem instytucji finansowych będzie zawsze zniechęcenie klientów do podjęcia decyzji o zrezygnowaniu z polisolokaty. Ponadto agenci ubezpieczeniowi nie tylko nie informują swoich klientów o bardzo wysokich opłatach likwidacyjnych, ale również o ewentualnych stratach na inwestycji. Rekomendowane jest skonsultowanie się w tej sprawie z instytucją, organizacją lub firmą, które profesjonalnie zajmuje się omawianym tematem i mogą pochwalić się ogromnym doświadczeniem w prowadzeniu takich spraw. Nasza kancelaria już od 10 kilku lat pomaga klientom odzyskiwać pieniądze z polisolokat.

Koniecznie trzeba mieć świadomość, że odzyskanie opłat likwidacyjnych będzie wymagało bardzo szczegółowego przeanalizowania praktycznie wszystkich umów podpisanych przez klienta. Nieoceniona jest także znajomość obowiązujących przepisów prawnych. Nasza kancelaria może w 100% zaangażować się w cały proces związany z odzyskaniem dla klienta należności. Warto wiedzieć, że obecnie możliwe jest rozpoczęcie postępowania sądowego, gdzie przedstawiciel osoby pokrzywdzonej będzie mógł chronić swojego klienta. Rekomendowane jest również uzbrojenie się w cierpliwość. Procesy sądowe mogą trwać bowiem bardzo długo. Godny uwagi jest także trend polegający na tym, że znacznie częściej wygrywają klienci rezygnujący z polisolokat niż instytucje finansowe.

Na czym dokładnie polega profesjonalne odzyskiwanie pieniędzy z polisolokat?

Osobom, które już wiedzą jak przebiega cały proces związany z odzyskaniem wpłaconych pieniędzy, pozostaje wybranie odpowiednich specjalistów, którzy doprowadzą sprawę do końca. Nasza kancelaria zajmuje się oczywiście odzyskiwaniem wszystkich należności, które wynikają z opłat likwidacyjnych omawianego instrumentu finansowego.

Wypłaty z polisolokaty

Konieczne jest korzystanie z pomocy kancelarii, w których pracują wykwalifikowani prawnicy i w których znajduje się wyspecjalizowany dział prawny oraz pracownicy posiadający ogromną wiedzę związaną z roszczeniami dotyczącymi produktów finansowych odszkodowaniami, a także prawami konsumenta. W innym przypadku klient może nie odzyskać pieniędzy z polisolokaty, ponieważ zostaną popełnione błędy już na etapie tworzenia pisma do sądu. Wystarczy przedstawić naszym prawnikom naszemu działowi prawnemu swoją sytuację, a możliwe będzie pozbycie się wszystkich problemów z danym ubezpieczycielem.