Skip to content

Szkody
komunikacyjne

Szkody komunikacyjneBez nerwów i zgodnie z wyceną

Jeżeli Twój ubezpieczyciel odmówił Ci wypłaty należytego odszkodowania lub sprawca nie jest znany możesz skorzystać z naszej pomocy.

01Kwota

Ubezpieczyciel uznał swoją odpowiedzialność, ale nie zgodził się wypłacić Ci całej kwoty? Z nami taka sprawa to nie problem. Zawalczymy o Twoje prawa oraz pieniądze.

02Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny

Jeżeli sprawca nie jest znany lub nie posiadał on ubezpieczenia OC w trakcie stłuczki możesz skorzystać z pomocy UFG oraz Kancelarii NiK.

03Zadośćuczynienie

Oprócz wypłaty należnego Ci odszkodowania możesz także zażądać od ubezpieczalni wypłaty tzw. zadośćuczynienia za wynikłe szkody zdrowotne.

Formularz kontaktowy

Potrzebujesz pomocy lub bezpłatnej analizy Twojej sprawy? 
Napisz do nas już teraz poprzez formularz kontaktowy.

Rozlicznie szkody komunikacyjnej

Czy zdajesz sobie sprawę, że statystyki wykazują, iż aż do 90% osób poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych otrzymuje zbyt niskie odszkodowania od ubezpieczyciela, zarówno z polisy OC sprawcy, jak i AutoCasco?

Dlatego właśnie jesteśmy tutaj, aby dopilnować, że jako poszkodowany otrzymasz sprawiedliwe odszkodowanie i zadośćuczynienie, adekwatne do poniesionych krzywd i strat. Wspieramy Cię na każdym etapie dochodzenia roszczeń po wypadku: od zgłoszenia szkody, przez odwołanie od odrzutu, aż po odzyskanie należnego odszkodowania.

Bezpłatnie zweryfikujemy decyzje ubezpieczyciela i podejmiemy działania mające na celu odzyskanie części roszczenia, która została zaniżona. Reprezentujemy Cię zarówno w negocjacjach polubownych, jak i w postępowaniu sądowym.

Co to jest szkoda komunikacyjna?

Szkoda komunikacyjna to rodzaj szkody materialnej, która wynika z wypadku komunikacyjnego lub kolizji drogowej. Dotyczy ona zarówno pojazdów mechanicznych (np. samochodów, motocykli), jak i innych uczestników ruchu, takich jak rowerzyści czy piesi.

Szkoda komunikacyjna może obejmować różne elementy, takie jak uszkodzenia pojazdów, straty materialne (np. zniszczone mienie), koszty naprawy, koszty wynajmu zastępczego pojazdu, koszty transportu lub utracone korzyści związane z utratą możliwości wykorzystania pojazdu.

W przypadku wypadku komunikacyjnego, sprawca zobowiązany jest do pokrycia szkody komunikacyjnej w ramach polisy OC (Odpowiedzialności Cywilnej), jeśli posiada takie ubezpieczenie. Szkoda komunikacyjna może być wyceniana przez rzeczoznawcę majątkowego lub ubezpieczyciela, aby określić kwotę odszkodowania, która powinna zostać wypłacona poszkodowanemu.

Ważne jest, aby w przypadku szkody komunikacyjnej zgłosić ją odpowiednim organom, takim jak policja lub ubezpieczyciel, i podjąć działania mające na celu dochodzenie należnego odszkodowania.

Statystyki wypadków i szkód komunikacyjnych

Statystyki sporządzone przez policję wykazują, że liczba wypadków komunikacyjnych z roku na rok maleje.
Na rok 2015 odnotowuje się 32 tysiące zdarzeń, a na rok 2020 jest to liczba 23,5 tysiąca.

Choć ilość wypadków drogowych się zmniejsza to często ubezpieczalnia odmawia wypłacenia należytego odszkodowania…
I co wtedy zrobić? Najlepszym rozwiązaniem, aby samemu nie trudzić się z walką z ubezpieczycielem jest skorzystanie z profesjonalnej pomocy, którą my jako kancelaria oferujemy.

Od kilkunastu lat właściciele pojazdów mechanicznych muszą posiadać wykupione OC czyli ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, dzięki temu osoby, które zostały poszkodowane w wypadkach drogowych mogą starać się o odszkodowanie.

Nasza kancelaria pomaga uzyskać pieniądze w formie odszkodowania komunikacyjnego czy zadośćuczynienie.

Kiedy możesz ubiegać się o odszkodowanie komunikacyjne?

Przysługuję ono każdej osobie, która brała udział w zdarzeniu drogowym czyli poszkodowanemu kierowcy, pasażerom, pieszym, a także motocyklistom, rowerzystom i kierowcą motorowerów.

Co warto wiedzieć to na pewno to, że odszkodowanie przysługuje kierowcom, którzy spowodują szkodę holując pojazd bądź jadąc z przyczepką.

Starać się o pieniądze można, również w przypadku wysiadania bądź wsiadania do pojazdu, rozładowywania albo załadowywania pojazdu, a także podczas postoju.

Ważne! Odszkodowanie komunikację należy się także, gdy wypadek drogowy nie został zgłoszony na policję. Na zgłoszenie kolizji poszkodowany ma 3 lata, a po tym czasie sprawa się przedawnia z jednym wyjątkiem, którym jest przestępstwo.

Kto wypłaca odszkodowanie komunikacyjne?

Przeważnie odszkodowania komunikacyjne wypłacane są przez towarzystwo ubezpieczeniowe, w którym sprawca miał wykupione OC. W przypadku, gdy sprawca zdarzenia nie zostanie ustalony bądź nie posiadał on aktualnej polisy OC poszkodowana osoba musi zgłosić się do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego.

Jako kancelaria pomagamy, także w takich sprawach, gdy ubezpieczyciel wypłacił ubezpieczenie zaniżone np. naprawy lakiernicze czy blacharskie. W takiej sytuacji o dopłatę do już wypłaconego odszkodowania należy zwrócić się do firmy ubezpieczeniowej jako reklamację. Poszkodowanie na złożenie reklamacji ma 3 lata, a ubezpieczyciel ma na rozpatrzenie sprawy 30 dni. Jeśli reklamacja nie dojdzie do skutku występujemy w imieniu klienta na drogę sądową.

Czym różni się odszkodowanie, a zadośćuczynienie?

W sytuacji, gdy poszkodowany w wypadku drogowym doznał uszczerbku na zdrowiu można starać się o zadośćuczynienie.
Czym jest zadośćuczynienie? W przeciwieństwie do odszkodowania nie jest ono wypłacane za straty materialne, a moralne czyli ból, depresja czy lęk przed ponownym użytkowaniem pojazdu mechanicznego.
O zadośćuczynienie mogą ubiegać się, również pasażerowie, jak i bliscy ofiar wypadku śmiertelnego. Poszkodowany ma prawo ubiegać się o odszkodowanie za utratę wartości pojazdu.
Każda stłuczka, podkreślamy KAŻDA zmniejsza wartość samochodu lub innego pojazdu mechanicznego.
W takiej sytuacji spadek wartości pojazdu powinien ocenić rzeczoznawca, a wartość ta jest większa im droższy i nowszy jest pojazd, którym poruszał się poszkodowany. Wiele osób, nie wie, że może ubiegać się o takie odszkodowanie, a jeszcze mniej nawet nie podejmuje próby o jego uzyskanie z powodu braku wiedzy na temat procedur.

Od kogo odszkodowanie komunikacyjne

O odszkodowanie za uszkodzony pojazd należy ubiegać się u ubezpieczyciela sprawcy zdarzenia komunikacyjnego.
W wielu przypadkach firma ubezpieczeniowa kieruje osobę poszkodowaną do wyznaczonego warsztatu, w którym pojazd zostanie naprawiony na koszt ubezpieczyciela.

Jeśli natomiast poszkodowany na własną rękę naprawia pojazd rzeczoznawca musi ustalić jakie koszty poniesie poszkodowany, dlatego tak ważne jest spisanie wszystkich uszkodzeń powstałych w trakcie kolizji.

Jeśli w wyniku zdarzenia drogowego poszkodowany musiał wynająć zastępczy samochód albo trzeba było holować uszkodzony pojazd można zdecydowanie ubiegać się o zwrot powstałych kosztów.

W wypadku, w którym ucierpiał pokrzywdzony kierowca, jego pasażerowie oraz pasażerowie kierowcy, który spowodował kolizję sprawa kończy się na mandacie oraz sprawie w sądzie. Wszyscy poszkodowani w takiej sytuacji mogą domagać się o odszkodowanie za leczenie. Pod uwagę brane są koszty zabiegów, wizyt lekarskich, leków i rehabilitacji.

Inny odszkodowaniem komunikacyjnym jest odszkodowanie za tymczasowe albo stałe wykluczenie z życia zawodowego. Brak dochodów, a także koszty związane z przebranżowieniem będą uwzględnione przez przez ubezpieczyciela sprawcy. Odszkodowanie należy się za brak dochodów, odbycie kursów, a także za poniesione straty finansowe w czasie brania udziału w wypadku drogowym.

W imieniu naszych klientów prowadzimy sprawy na etapie negocjacji z firmą ubezpieczeniową, jak i na etapie sądowym. Staramy się o to, aby klient uzyskał wszystkie należne mu rekompensaty za poniesione szkody oraz straty moralne. Jeśli jesteś osobą, która została poszkodowana w wypadku drogowym bądź kolizji i chcesz się dowiedzieć więcej na temat uzyskania odszkodowania komunikacyjnego albo nawiązać z nami współpracę napisz poprzez formularz, który widnieje na naszej stronie internetowej.